Akupresura

Akupresura - jest to tradycyjna metoda lecznicza, wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej, która jest najstarszą metodą leczenia na świecie

Dawni chińscy lekarze uważali, że człowiek rodzi się wyposażony w siłę, która w dzisiejszych czasach określana jest jako wola życia. Siła ta, dominująca na całym świecie, zwana jest energią Qi, krąży ona we wszystkich ustrojach żywych oraz w każdej materii, która posiada tzw. strukturę chemiczną. Energia Qi składa się dwóch sił: żeńskiej Yin oraz męskiej Yang. Tak powstała sztuka zwana akupresurą.

Nieprawidłowy przepływ energii w organizmie człowieka, brak ich równowagi prowadzi do zaburzeń i w efekcie do występowania zmian somatycznych. Energia Qi krąży w zdrowym organizmie w sposób ciągły, poprzez konkretne szlaki zwane meridianami. Krążąc w ciele przepływa przez wszystkie narządy w określonej kolejności. Każdy meridian zawiera w sobie określoną liczbę punktów chińskich. Akupresura gwarantuje stymulację niezbędną do prawidłowego przepływu energii.

Wykształcony i doświadczony terapeuta oddziałując na te punkty stymuluje układ nerwowy, co wpływa pozytywnie na dany organ wewnętrzny. Stosując akupresurę terapeuta oddziaływuje na ośrodki energetyczne. Dzięki stymulacji następuje wytwarzanie substancji chemicznych i hormonalnych. Akupresura działa zupełnie inaczej niż lek. Porusza energię Qi, przywraca jej właściwe krążenie. W efekcie uśmierza ból, ułatwia proces zdrowienia. Akupresura jest tzw. "miękką" wersją akupunktury, jest ona cennym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej. W gabinecie Body-Lab zabiegi akupresury wykonują wykwalifikowane terapeutki, często są one łączone z masażem klasycznym oraz leczniczym.

Kiedy należy stosować akupresurę?

Zabiegi akupresury zalecane są przy różnego rodzaju bólach, kurczach, czy problemach ze snem. Często polecane są przy chorobach skóry, problemach z układem trawiennym, przy zaburzeniach układu hormonalnego. Akupresura stosowana jest również jako zabieg, mający na celu przywrócenie harmonii w naszym organizmie. Jest to dobroczynny zabieg wspomagający procesy leczenia. Umów się na zabieg. Sprawdź dostępne terminy.

Polecane zabiegi kosmetyczne

Sprawdź bagatą ofertę zabiegów Body-Lab:

Artykuł znaleziono korzystając z fraz: akupresura, warszawa

Partnerzy

© Body Lab 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt Anna Krych PReal's public relations. Wykonanie netsites.pl.