Kwas mlekowy

Kwas mlekowy - peeling chemiczny zawierający 90% kwasu mlekowego, stabilizowanego dimetyloaminoetanolem (DMAE)

Podstawowa składowa preparatu to kwas mlekowy, który otrzymywany jest naturalnie, w procesie fermentacji mleka. Fizjologicznie ulega odwracalnej przemianie do swojej formy ketonowej (kwasu pirogronowego). 

Kwas mlekowy pomaga utrzymać fizjologiczną kwasowość skóry - pH 5,5-6,0. Preparat ten w naturalny sposób indukuje nawilżenie skóry - przyciąga cząsteczki wody już obecne w skórze w kierunku jej powierzchni. Redukuje i poprawia naturalną barierę ochronną i funkcjonalną skóry. Kwas mlekowy zmniejsza przyleganie korneocytów i grubość warstwy rogowej. Zwiększa grubość skóry, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej. 

Preparat kwasu mlekowego rozpuszcza cement międzykomórkowy, dzięki temu odblokowuje zaskórniki i reguluje wydzielanie łoju. Rozkłada triglicerydy do wolnych kwasów tłuszczowych poprzez hamowanie lipaz uwalnianych przez P.acnes. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w mieszkach włosowych. Preparat ten ma doskonałe działanie wybielające, zwiększa równomierne rozproszenie ziaren melaniny, dodatkowo hamuje aktywność tyrozyny. Najlepszy efekt wybielający możemy uzyskać łącząc preparat kwasu mlekowego z dodatkiem do peelingów witaminą C.

Częstotliwość: 6-10 zabiegów co 15-30 dni.

Umów się na wizytę - zapraszamy do gabinetu - kontakt

Polecane zabiegi kosmetyczne

Sprawdź bogatą ofertę zabiegów w Body-Lab:

Artykuł znaleziono korzystając z fraz: kwas mlekowy, warszawa

Partnerzy

© Body Lab 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt Anna Krych PReal's public relations. Wykonanie netsites.pl.