Cera naczyniowa - pielęgnacja

Cera naczyniowa - widoczne kruche naczynka krwionośne. Znajdują się one płytko pod powierzchnią skóry

Cera naczynkowa może występować przy każdym rodzaju skóry. Charakterystyczny objaw skóry naczyniowej to widoczny rumieniec - zmiana najczęściej zmiana uznawana za jeden z pierwszych objawów poważnych jednostek chorobowych, takich jak np. trądzik różowaty. Rumieniec to rozszerzenie się naczyń włosowatych skóry, spowodowane zwiększonym przepływem krwi.

Przyczyny powstania skóry naczyniowej

Rumieniec pojawia się na skutek czynników zewnętrznych tj. stres, spożycie gorącego, pikantnego dania, zmiana temperatury. Cera naczynkowa pojawia się częściej u osób ze skłonnościami do alergii. Pękanie naczynek może być również związane ze zmianami hormonalnymi w organizmie, dlatego nasila się w okresie dojrzewania oraz menopauzy. Problem pękających naczynek, bardzo często występuje u kobiet bowiem estrogeny mają wpływ na szczelność naczyń włosowatych.

Na pękanie naczynek bardziej narażone są osoby, które mają tzw. Cerę suchą – jest ona  narażona na działanie czynników szkodliwych (posiada zbyt cienką warstwę lipidową). Na stan naczynek bardzo źle wpływają skrajne temperatury – szkodzi im zarówno mróz jak i długa ekspozycja na słońce. Inną przyczyną cery naczyniowej jest osobnicza skłonność, dziedziczenie po rodzicach.

Pękające naczynka mogą być także objawem chorób – takich jak schorzenia skóry lub układu pokarmowego. Istnieją leki, które powodują miejscowe przekrwienie skóry – na przykład preparaty na bazie mentolu. Substancje zwiększające ciśnienie takie jak kawa mają również negatywny wpływ na stan cery naczynkowej.

Objawy dotykające osoby z cerą naczynkową

Cera naczynkowa jest szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Pękanie naczynek, prowadzące do powstawania sinoczerwonych pajączków mogą one pojawiać się po narażeniu skóry na silny mróz – szczególnie gdy nie zastosujemy żadnego kremu. Rumieniec stopniowo zanika, jednak jeśli często będzie się pojawiał, może przejść w rumień – który jest trwałym problemem. Cera naczynkowa jest opuchnięta, osoba odczuwa pieczenie i nadwrażliwość.

Teleangiektazje, czyli inaczej pajączki naczyniowe mają kolor od czerwonego do niebieskiego, w zależności od głębokości umiejscowienia. Najbardziej nasilone są zmiany w takich miejscach jak policzki, nos, broda i czoło. Skóra osób z cerą naczynkową wygląda niezbyt korzystnie, z tego powodu wiele osób ma obniżone poczucie własnej wartości. Szczególnie ważne jest unikanie substancji które mogą zaogniać problem, bowiem teleangiektazje mogą z czasem przeobrazić się w lity rumień. Mogą oznaczać również poważną chorobę skóry, układu krążenia lub limfatycznego. Warto zadbać o prawidłową pielęgnację skóry, bowiem zaniedbana cera naczynkowa może prowadzić w dłuższym okresie do występowania trądziki różowatego.

Najlepiej zapobiegaj

Dbanie o ten bardzo wrażliwy rodzaj cery to:  unikanie szkodliwych czynników. unikanie nagłej zmiany temperatury otoczenia nie korzystanie z sauny, nie korzystanie z gorącej kąpieli ,usuwanie warstwy ochronnej lipidowej 

Kosmetyki do skóry naczynkowej

Zalecane jest stosowanie delikatnych kosmetyków, zakazane jest używanie zwykłego mydła, gdyż działa silnie wysuszająco. Preparaty zalecane to kremy o działaniu nawilżającym pozbawione parabenów, oraz woda termalna w postaci aerozolu. Woda termalna doskonale koi podrażnienia skóry, zmniejsza zaczerwienienia i przekrwienie. Woda termalna wspomaga  zniwelowanie świądu. Polecane preparaty- kremy na bazie wody termalnej.

Wzmacnianie naczynek od wewnątrz

Przy pielęgnacji cery naczyniowej polecamy zachowanie prawidłowej diety oraz suplementację Suplementy diety, które warto stosować w celu uszczelnienia naczyń krwionośnych to rutyna w połączeniu z witaminą C oraz witamina PP. Skorzystaj z profesjonalnej pielęgnacji Twojej skóry - umów się na bezpłatną konsultację - kontakt

Polecane zabiegi kosmetyczne

Sprawdź bogatą ofertę zabiegów w Body-Lab:

 

Artykuł znaleziono korzystając z fraz: cera naczyniowa, pielęgnacja, warszawa

 

Partnerzy

© Body Lab 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt Anna Krych PReal's public relations. Wykonanie netsites.pl.