Cera tłusta - pielęgnacja

Cera tłusta, często podatna na infekcje skórne - ropne. Dość odporna na zmiany atmosferyczne oraz często stosowane środki takie jak woda i mydło

Skóra tłusta - gruba, szorstka najczęściej posiada odczyn zasadowy, kolor szaro żółty. Skóra tłusta, wydziela dużo serum czyli naturalnego tłuszczu. Ujścia  gruczołów łojowych widoczne gołym okiem, szerokie, występują liczne zaskórniki zlokalizowane na czole, brodzie, policzkach. 

W przypadku skóry tłustej występuje nadmierne wydzielanie łoju tzw. Łojotok najczęściej obserwowany w strefie T - czyli w okolicy czoła, nosa, brody ale również na plecach i mostku. Łojotok najczęściej występuje przy zaburzeniach hormonalnych oraz przy wrażliwości gruczołów łojowych. Skóra tłusta wolniej się starzeje.

Pielegnacja cery tłustej

Do mycia twarzy nie należy stosować zwykłej wody i mydła,a jedynie żele ,pianki oraz toniki bezalkoholowe które wyrównują ph skóry. W przypadku występowania  zmian skórnych typu: zaskórniki, lub krostki ropne należy zgłosić się do specjalisty – nie należy usuwać zmian samemu.

Kremy - na dzień matujące, na noc odżywcze, nawilżające lub kremy regulujące pracę gruczołów łojowych, peeling - dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny. Kosmetyki - maski z glinką zieloną  ma działanie oczyszczające, bakteriobójcze.

Pamiętajmy, że skory tłustej nie wolno wysuszać - zadbaj o swoją skórę, skorzystaj z profesjonalnych zabiegów w Body-Lab - kontakt

Polecane zabiegi kosmetyczne

Sprawdź bogatą ofertę zabiegów w Body-Lab:

Artykuł znaleziono korzystając z fraz: cera tłusta, pielęgnacja, warszawa

Partnerzy

© Body Lab 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt Anna Krych PReal's public relations. Wykonanie netsites.pl.